miercuri, 3 iulie 2024

SUA – Doi fraţi care au studiat la MIT, acuzaţi că au furat 25 de milioane de dolari în criptomonede în doar 12 secunde

Doi fraţi care au studiat la Institutul de Tehnologie din Massachusetts (MIT) – una dintre cele mai prestigioase universităţi din SUA – au fost acuzaţi de furtul a 25 de milioane de dolari în criptomonede în doar 12 secunde. Ei au pus la cale, în luni de zile, o schemă tehnologică sofisticată pe care au executat-o în doar câteva secunde şi care ”pune sub semnul întrebării însăşi integritatea blockchain-ului”, transmite BBC.

„Fraţii Peraire-Bueno au furat 25 de milioane de dolari în criptomonede Ethereum printr-o schemă tehnologică sofisticată şi de ultimă oră pe care au pus-o la cale luni de zile şi au executat-o în câteva secunde”, a declarat adjunctul procurorului general Lisa Monaco.

www.hotnews.ro/stiri-international

Descoperă mai multe la 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐔𝐋📡 mapamond🌐media

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Descoperă mai multe la 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐔𝐋📡 mapamond🌐media