sâmbătă, 27 aprilie 2024

Jurnalistul rus Vladimir Soloviov, considerat dintre principalii progandiști ai Kremlinului, a vorbit despre atacarae României, după ce presa occidentală a scris că țara noastră este luată în calcul pentru instruirea piloților ucraineni pe avioanele americane de vânătoare F-16, scrie digi24.ro.

Putin a vorbit despre „doborârea avioanelor F-16, inclusiv în baze din afara Ucrainei” Un mesaj de amenințare voalată a venit recent și din partea președintelui rus Vladimir Putin. Liderul de la Kremlin a avertizat în urmă cu o săptămână statele NATO să nu furnizeze Kievului avioane de vânătoare F-16.

Citeşte întreaga ştire: Amenințare directă la adresa României la o emisiune de la Rossia-1, cea mai populară televiziune rusă. „Va trebui atacată cu arme nucleare”