„Am fost trimisă în afara granițelor ca să vorbesc pentru țara mea, de a pune problemele sale în fața acelora care astăzi remodelau harta Europei și eram bine avertizată că România se afla într-o situație delicată. Nu am venit să vorbesc despre mine, ci să modific atitudinea față de România și asta înseamnă să mă lupt, așa cum am luptat în bătăliile din timpul anilor tragici de război”.
Regina Maria
Descoperă mai multe la 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐔𝐋📡 mapamond🌐media
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.