Marina Tauber, deputata de la Chișinău, care conduce protestele de la Chișinău, pretinde că a făcut pușcărie din cauza Maiei Sandu. Marina Tauber este deputat al Partidului Șor, pro-rus, în Parlamentul Moldovei. Aflată la conducerea protestelor, ea vrea răsturnarea actualului regim pro-occidental, de la Chișinău și organizarea de alegeri anticipate.
Descoperă mai multe la 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐔𝐋📡 mapamond🌐media
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.